ביטוח לאומי

מדוע כדאי להיעזר בעורך דין בתביעות מול הביטוח הלאומי

מדי חודש בחודשו כל אחד מאיתנו, בין אם שכיר ובין אם עצמאי, מפריש סכום מסוים מהכנסתו לטובת מוסד הביטוח הלאומי שנוסד בין היתר על מנת להעניק סיוע כספי בעת הצורך לכל אדם שסובל מנכות או לחילופין לאדם שנפגע כתוצאה מתאונת עבודה, מחלת מקצוע וכיוצא באלה. 

חשיבותה של הועדה הרפואית

הצעד הראשון בדרך לקבלת הקצבה המיוחלת מהביטוח הלאומי נעוץ בהגעה לועדה הרפואית. הועדה מורכבת בדרך כלל מ-3 רופאים מומחים אשר יקבעו את שיעור הנכות כתוצאה מהתאונה או מהפגיעה – וכך יחושב גובה הקצבה המגיע לכם.

כפי שאתם בוודאי מבינים, להחלטה שתתקבל בועדה הרפואית ישנה חשיבות רבה משום שהיא תשפיע עליכם בטווח הקצר והארוך כאחד. בדיוק מהסיבה הזו חשוב מאוד להגיע לועדה כשאתם מלווים בעורך דין המתמחה במיצוי זכויות רפואיות ובייצוג תובעים מול הביטוח הלאומי.

אין חכם כבעל ניסיון

היתרון שבהגעה לועדה הרפואית של הביטוח הלאומי יחד עם עו"ד מומחה טמון בניסיון הרב שצבר בוועדות מהסוג הזה – וזאת בניגוד לתובעים עצמם שמגיעים בדרך כלל למעמד הזה בפעם הראשונה מבלי לדעת למה עליהם לצפות. במילים אחרות, הניסיון המקצועי של עורך הדין הוא שיסייע לכם להסביר את עצמכם טוב יותר – ולהעביר את המסר שלכם בצורה ברורה ונהירה יותר לחברי הועדה – כך שבסופו של דבר תוכלו להיות בטוחים שלא שכחתם דבר.

זאת ועוד, חשוב לזכור שנוכח העובדה שתביעות מסוג זה עשויות גם לחייב גם קיום פגישות תדירות עם עורך הדין – יהיה זה נכון לשכור את שירותיו של עורך דין העובד בסמוך למקום מגוריכם – זה יכול להיות עו"ד ביטוח לאומי הפועל בנתניה או עורך דין המתמחה בתביעות מול הביטוח הלאומי מאזור השרון. שוב למה לכתוב את זה באתר? למה זה רלוונטי? אזור השרון או נתניה????

עורך הדין שמלווה אתכם חייב להכיר את החוק על בוריו

במהלך הועדה הרפואית שאליה תגיעו, אתם עשויים להישאל שאלות כאלה ואחרות הנוגעות למצבכם הרפואי – ואם לא תדעו לענות עליהם כהלכה הרי שלא מן הנמנע שהדבר יפגע בסיכוי שלכם לקבל את הגמלה או הקצבה שמגיעה לכם.

מעבר לכך, אדם המנוסה במעמדים דומים מסוג זה אף יידע לאילו ניואנסים לשים לב ועל אילו נקודות להאיר את הזרקור שיאפשר לחברי הועדה לקבל את תמונת המצב המלאה אודות מצבכם הרפואי. 

באופן טבעי מומלץ מאוד להגיע לועדה הרפואית אך ורק עם איש מקצוע מנוסה ומוכח שמכיר את סעיפי החוק ותקדימי העבר על בוריים – כך שהוא יעשה כל שביכולתו על מנת שחברי הועדה יבינו את חומרת המצב ויעניקו לכם את סכום הקצבה שמגיע לכם מתוקף מצבכם הרפואי.

בסיכומו של דבר ההמלצה שלנו היא חד-משמעית – אל תקלו ראש בועדה הרפואית שאליה אתם מגיעים ואל תגיעו אליה באופן עצמאי ואל תהססו להיעזר בעורך דין המתמחה בייצוג תובעים מול הביטוח הלאומי  על מנת למקסם את סיכויי התביעה שלכם.