תעלה קרפלית

תסמונת תעלה קרפלית, או בשם המקצועי CTS, הינה תסמונת אשר באה לידי ביטוי בכאבים בכף היד, תחושה של נימול ועד קושי באחיזה או שימוש בכף היד. רוב הכאבים מתרכזים אמנם בכף היד אך במקרים מסויימים הם יכולים להקרין גם לאזור של הכתף ולהגביל מאוד את האדם הסובל מכך ולהוביל אל אובדן כושר עבודה שלו.

אבחון המחלה מבוצע באמצעות בדיקת הולכה עצבית אשר בה מבצעים גירוי חשמלי של השריר ובודקים את התגובה שלו, ובמקרים מסויימים נדרש לבצע גם בדיקות נוספות כמו MRI  לשלישה של מחלות בעמוד השדרה שיכולות לגרום לחלק מאותם תסמינים ועוד.

במידה ואכן אדם אובחן כסובל מתסמונת התעלה קרפלית כושר העבודה שלו יכול להפגע בצורה משמעותית מאוד ולכן הוא יכול להיות זכאי לשיפוי מתאים.

הכרה כתאונת עבודה

על פי סעיף 79 לחוק הביטוח הלאומי, פגיעה בעבודה מוגדרת בתור תאונת עבודה או מחלת מקצוע. במידה והאדם מוכיח כי הוא לקה בתסמונת כתוצאה מהעבודה שלו, הוא יכול להיות מוכר בתור נפגע תאונת עבודה ולקבל קצבת פגיעה מתאימה.

בנוסף, בפריט 26 לחלק א' של התוספת השנייה בחוק הביטוח הלאומי נקבע: "דלקת של גידים ותיקיהם או דלקת במקומות חיבור שרירים לעצמות, הכל בכף היד או במרפק" אך CTS תהיה מוגדרת כמחלת מקצוע אך ורק במידה והעובד עובד בעבודה המצריכה ממנו תנועה מונוטונית של האצבעות או כף היד באופן קבוע.

חובת ההוכחה

תסמונת התעלה הקרפלית יכולה להתרחש גם מסיבות אחרות שלא קשורות לעבודה כמו היסטוריה גנטית, סכרת וכדומה ולכן אדם אשר סובל מהתסמונת הזו חייב להוכיח כי באמת המקור שלה הוא מהעבודה על מנת שיוכר כנפגע תאונת עבודה.

לכן חשוב מאוד לפנות כבר בהתחלה לייעוץ משפטי מקצועי ומקיף של עורך דין תאונות עבודה בו אנו נבדוק לעומק את התיק שלכם, נעניק לכם ייעוץ מקצועי ונגיש עבורכם את התביעה בצירוף לכל ההוכחות ובאופן מדוייק כך שהיא באמת תתקבל ותוכלו למצות את הזכויות שלכם, ובמידה ולא, ישנה עילה לכך, נפנה אל בית המשפט להמשך הליכים.

עו"ד אורטל מוסקוביץ

אורטל היא אמא לשלושה ילדים: טום, מאיה ובן ואישתו של פיני.
סיימה לימודי משפטים בשנת 2009.
סיימה לימודי מנהל עסקים M.B.A – התמחות בשיווק בהצטיינות בשנת 2010.
הצטרפה כחברה בלשכת עורכי הדין בשנת 2011.

סיימה את לימודיה התיכוניים בבית הספר אלדד במגמה פסיכולוגיה סוציולוגיה.
התגייסה בשנת 2001 ואת שירותה הצבאי העבירה כמאבחנת מחקר בבית הספר למודיעין שבגלילות – בה"ד 15.

עו"ד אורטל מוסקוביץ מתמחה בליטיגציה אזרחית, ייצוג בועדות רפואיות, צוואות וירושות והוצאה לפועל.

עו"ד פנחס מוסקוביץ

פיני הוא אב לשלושה ילדים: טום, מאיה ובן ובעלה של אורטל.
סיים לימודי משפטים בהצטיינות יתרה (SUMMA CUM-LAUDE) בשנת 2009.
סיים לימודי מנהל עסקים M.B.A – התמחות במימון בשנת 2010.
הצטרף כחבר בלשכת עורכי הדין בשנת 2011.

סיים לימודיו התיכוניים בבית הספר אורט השומרון בנימינה במגמה הריאלית פיסיקה אלקטרוניקה.
התגייס בשנת 2002 לקורס טייס, שירת כמש"ק במודיעין חיל האויר וכרב סמל פלוגתי בבסיס טירונות. משרת מילואים פעיל כרב סמל פלוגתי בגדוד חי"ר של פיקוד העורף.

התמחה במחלקת שוק ההון של משרד עורכי הדין מ. זליגמן ושות'.

עו"ד פנחס מוסקוביץ מתמחה בליטיגציה אזרחית, ייצוג בועדות רפואיות, שוק ההון ומשפט מסחרי.