דלקת טניס אלבו

דלקת טניס אלבו הינה מחלה אשר נחשבת לאחת מהדלקת הנפוצות ביותר באזור של המרפק. שמה של הדלקת מגיע מכך שהיא מאפיינת מאוד שחקני טניס בשל השימוש הרב שלהם במפרק וביכולת הסיבוב שלו, אך היא לא מאפיינת רק אותם. גם אנשים אשר משתמשים במפרק בצורה רגילה פעמים רבות לוקים בדלקת הזו, ולא מעט פעמים היא מתרחשת בשל עבודה ולכן היא מוכרת גם על ידי המוסד לביטוח לאומי כמחלת מקצוע.

על פי סעיף 97 לחוק הביטוח הלאומי, תאונת עבודה הינה תאונה אשר ארעה למבוטח תוך כדי העבדה או בשל העבודה, ולכן במידה והמבוטח מוכיח כי הדלקת התפתחה כתוצאה מהעבודה, הוא יהיה זכאי לפגיעה בשל תאונת עבודה.

מה יכול לגרום להתפתחות של דלקת טניס אלבו?

דלקת טניס אלבו יכולה להתפתח בשל תנועות סיבוביות של המפרק והפעלה של כוח תוך כדי, כאשר מדובר בתנועה קבועה אשר חוזרת על עצמה במשך תקופה ארוכה מאוד. ניתן לראות אנשים אשר התפתחה אצלם דלקת טניס אלבו בשל עבודה במפעלים ממגוון רחב של סוגים, קלדניות המבצעות עבודת קלדנות במשך שעות ארוכות מאוד בכל יום ובמשך שנים רבות, עובדי בניה אשר משתמשים בכלים כבדים אשר מצריכים הפעלה של השרירים ומפעילים כוח נגדם כמו פטישי אוויר ועוד.

כל אלו יכולים להיות זכאים לקבלת דמי פגיעה או פיצוי והכרה כנפגעי תאונת עבודה.

סעיף 26 בתקנות הביטוח הלאומי

לעומת תאונת עבודה, אשר הינה אירוע חד פעמי המתרחש וגורם לפגיעה, מחלת מקצוע הינה מחלה אשר מתפתחת עם הזמן ובהדרגה. סעיף 26 לתוספת השניה בתקנות הביטוח הלאומי, מרפק טניס נחשב למחלת מקצוע, מה שמאפשר לחולה להיות זכאי בגמלה חד פעמית או בקצבה חודשית, בהתאם לאחוזי הנכות אותם יקבעו לו.

ההכרה בטניס אלבו כמחלת מקצוע מאפשרת לכל מבוטח לממש מגוון רחב של זכויות שונות דרך המוסד לביטוח הלאומי כמו למשל קהלת דמי פגיעה על אובדן ההכנסה למשך 91 ימים במקרה בו העובד לא יכול לעבוד בעבודה שלו או בעבודה אחרת, טיפולים רפואיים ללא תשלום בגין המחלה, קבלת מענק חד פעמי או קצבה חודשית בהתאם לאחוזי הנכות ועוד.

מדובר בתהליך מורכב אותו יש לנהל מול המוסד לביטוח הלאומי, וחשוב מאוד לדעת לנהל אותו בצורה נכונה. אם אתם רוצים להיות בטוחים כי תבצעו את התהליך בצורה נכונה חשוב מאוד לפנות למומחים בתחום אשר ינהלו עבורם את התהליך אל מול המוסד לביטוח הלאומי.

ניהול התביעה מול הביטוח הלאומי

אין אזרח בישראל שלא יודע שהמוסד לביטוח הלאומי הינו מוסד קשה מאוד ובירוקרטי מאוד. ניהול תביעות מול הביטוח הלאומי יכולות להיות מאתגרות ומורכבות מאוד, במיוחד כי חובת ההוכחה חלה על הנפגע, והבירוקרטיה יכולה להוביל לאין ספור תירוצים לביטול התביעה ודחיה שלה.

לכן חשוב מאוד לעבוד עם עורך דין תאונות עבודה מקצועי ולקבל ליווי משפטי לאורך כל הדרך. החל מהכנת חומר הראיות, דרך הגשת התביעה אל הביטוח הלאומי או חברות ביטוח פרטיות וגם ניהול הליכים בבית המשפט במידה ונדרש, הכל על פי המקרה הספציפי והצרכים של כל מבוטח.

אם אתם סובלים מדלקת אלבו פנו אלינו עוד היום! הצוות המשפטי המקצועי שלנו מנוסה מאוד במקרים כאלו, בהליכים של תביעה על מחלות מקצוע ומיצוי כל הזכויות המגיעות לכם מהביטוח

עו"ד אורטל מוסקוביץ

אורטל היא אמא לשלושה ילדים: טום, מאיה ובן ואישתו של פיני.
סיימה לימודי משפטים בשנת 2009.
סיימה לימודי מנהל עסקים M.B.A – התמחות בשיווק בהצטיינות בשנת 2010.
הצטרפה כחברה בלשכת עורכי הדין בשנת 2011.

סיימה את לימודיה התיכוניים בבית הספר אלדד במגמה פסיכולוגיה סוציולוגיה.
התגייסה בשנת 2001 ואת שירותה הצבאי העבירה כמאבחנת מחקר בבית הספר למודיעין שבגלילות – בה"ד 15.

עו"ד אורטל מוסקוביץ מתמחה בליטיגציה אזרחית, ייצוג בועדות רפואיות, צוואות וירושות והוצאה לפועל.

עו"ד פנחס מוסקוביץ

פיני הוא אב לשלושה ילדים: טום, מאיה ובן ובעלה של אורטל.
סיים לימודי משפטים בהצטיינות יתרה (SUMMA CUM-LAUDE) בשנת 2009.
סיים לימודי מנהל עסקים M.B.A – התמחות במימון בשנת 2010.
הצטרף כחבר בלשכת עורכי הדין בשנת 2011.

סיים לימודיו התיכוניים בבית הספר אורט השומרון בנימינה במגמה הריאלית פיסיקה אלקטרוניקה.
התגייס בשנת 2002 לקורס טייס, שירת כמש"ק במודיעין חיל האויר וכרב סמל פלוגתי בבסיס טירונות. משרת מילואים פעיל כרב סמל פלוגתי בגדוד חי"ר של פיקוד העורף.

התמחה במחלקת שוק ההון של משרד עורכי הדין מ. זליגמן ושות'.

עו"ד פנחס מוסקוביץ מתמחה בליטיגציה אזרחית, ייצוג בועדות רפואיות, שוק ההון ומשפט מסחרי.