עו"ד מעצרים

כל חשוד אשר נעצר על ידי המשטרה נמצא במצב מבלבל ומורכב מאוד, גם אלו שכבר מנוסים ומתורגלים בכך. עמידה בחקירה פלילית היא מורכבת וקשה, ועל העצור או הדרוש לחקירה להכיר היטב את החוק ואת הזכויות העומדות בפניו על מנת שהתהליך יתנהל בצורה טובה יותר עבורו.

אחת הטעויות הגדולות ביותר שעושים חשודים היא לא להתייעץ עם עו"ד מעצרים מיד עם המעצר או הזימון לחקירה. גם אם אתם בטוחים בחפותכם או חושבים שאין כלל ראיות למעשה, אי ליווי של עורך דין פלילי מקצועי יכול לגרום לכם להודות באשמה רק בשל לחץ שיופעל עליכם או למסור פרטים שכלל אינם נדרשים, ולכן הליווי של עו"ד מעצרים הוא חשוב מאוד גם לתקופת המעצר וגם לכל ההליך הפלילי שינוהל לאחר מכן.

אילו סוגי מעצרים קיימים?

ישנם שני סוגי מעצרים:

  1. מעצר ימים – מעצר אותו בית המשפט יכול להאריך עד 15 ימים ולהוסיף תקופות נוספות כתקופת הארכת מעצר. על פי החוק, לאחר 30 ימי מעצר רצופים יש להביא את בקשת הארכת המעצר בפני היועץ המשפטי לממשלה, ולכן הדבר נותן הזדמנות לעורך דין פלילי מקצועי ומומחה לשחרר את העצור מוקדם ולמנוע המשך הארכות מעצר.
  2. מעצר עד תום ההליכים – בית המשפט יכול להיעתר לבקשתה של המדינה לבצע מעצר של הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים העומדים נגדו. במקרה כזה עורך הדין יכול לדרוש חשיפה מלאה לכל חומרי החקירה ובהתאם ללימוד החומר לבקש דיון בבקשה לשחרור בהתאם לטענות שיעלה מטעם ההגנה.

המשמעות של ליווי מקצועי על ידי עו"ד מעצרים

ישנה משמעות עמוקה מאוד של ליווי על ידי עו"ד מעצרים בהליכי מעצר ובהליך הפלילי כולו. המעורבות של עורך דין פלילי מומחה בתחום יכולה לסייע מאוד לנאשם. עורך דין כזה יכול להוביל את בית המשפט להבנה כי אין די ראיות למעצר, הוא יכול להציג הוכחות חפות או טענות הסותרות את טענת המשטרה והפרקליטות ולהביא לסיום הארכות המעצר, מה שיאפשר לחשוד הכנה טובה יותר בפני ההליך הפלילי והקלה מנטלית חשובה מאוד.

עו"ד אורטל מוסקוביץ

אורטל היא אמא לשלושה ילדים: טום, מאיה ובן ואישתו של פיני.
סיימה לימודי משפטים בשנת 2009.
סיימה לימודי מנהל עסקים M.B.A – התמחות בשיווק בהצטיינות בשנת 2010.
הצטרפה כחברה בלשכת עורכי הדין בשנת 2011.

סיימה את לימודיה התיכוניים בבית הספר אלדד במגמה פסיכולוגיה סוציולוגיה.
התגייסה בשנת 2001 ואת שירותה הצבאי העבירה כמאבחנת מחקר בבית הספר למודיעין שבגלילות – בה"ד 15.

עו"ד אורטל מוסקוביץ מתמחה בליטיגציה אזרחית, ייצוג בועדות רפואיות, צוואות וירושות והוצאה לפועל.

עו"ד פנחס מוסקוביץ

פיני הוא אב לשלושה ילדים: טום, מאיה ובן ובעלה של אורטל.
סיים לימודי משפטים בהצטיינות יתרה (SUMMA CUM-LAUDE) בשנת 2009.
סיים לימודי מנהל עסקים M.B.A – התמחות במימון בשנת 2010.
הצטרף כחבר בלשכת עורכי הדין בשנת 2011.

סיים לימודיו התיכוניים בבית הספר אורט השומרון בנימינה במגמה הריאלית פיסיקה אלקטרוניקה.
התגייס בשנת 2002 לקורס טייס, שירת כמש"ק במודיעין חיל האויר וכרב סמל פלוגתי בבסיס טירונות. משרת מילואים פעיל כרב סמל פלוגתי בגדוד חי"ר של פיקוד העורף.

התמחה במחלקת שוק ההון של משרד עורכי הדין מ. זליגמן ושות'.

עו"ד פנחס מוסקוביץ מתמחה בליטיגציה אזרחית, ייצוג בועדות רפואיות, שוק ההון ומשפט מסחרי.