תביעת אבדן כושר עבודה

אבדן כושר עבודה פירושו שבמקרה של סרטן / סוכרת / תאונת עבודה, או גם מחלות נוספות, חלה פגיעה באופן ממשי וניכר בכושר העבודה של העובד, אשר גורמת לאבדן כושר עבודה, וכתוצאה מכך, מניעה להמשיך ולעסוק בעבודה, ברמה של 75% ומעלה. אבדן כושר עבודה חלקי / זמני / מלא, הוא בהחלט תרחיש נוראי עבור מרבית האנשים, מפני שהדבר פוגע ביכולתם להתפרנס ולהרוויח את לחמם.

ביטוח לאבדן כושר עבודה יכול להיות מסופק באמצעות ביטוח פרטי על ידי חברות הביטוח בישראל, כגון מגדל, כלל, פניקס, איילון ונוספות, כחלק מקרן פנסיה של העובד. אפשרות נוספת היא הגשת תביעה מול ביטוח לאומי עבור אבדן כושר עבודה. האפשרות השלישית היא ביטוח מעסיק / מקום עבודה אשר מבטח את העובד בסעיף אבדם כושר עבודה. נסקור את האפשרויות הללו ונדגיש את החשיבות של עורך דין לתביעות אבדן כושר עבודה, על מנת להשיג לתוצאה המקסימאלית.

תביעות אבדן כושר עבודה – מול חברות הביטוח

במידה ולעובד יש ביטוח אבדן כושר עבודה מול חברת הביטוח, הביטוח יופיע בפוליסת הביטוח עליה חתום העובד. יש לעבור על הפוליסה הזו ולהבין מה תנאיה, האם אכן מצבו הרפואי עונה על ההגדרה ומהווה עילה לפיצוי מחברת הביטוח עבור אבדן כושר עבודה. 

בהתאם לתנאים של חברת הביטוח, מוגשים הטפסים הנדרשים ומתחיל הליך שיכול להיות מסורבל וארוך. חשוב להבין שחברות הביטוח, ככל גוף מסחרי אחר, לא תמהרנה להוציא כסף מכיסן, ולכן ליווי מקצועי של עו"ד מנוסה בתחום, בהחלט יאיץ את התהליך.

תביעות אבדן כושר עבודה – מול הביטוח הלאומי

במצבי נכות ומחלה, מסייע הביטוח הלאומי בנושא אבדן כושר עבודה, מכיוון שכל אזרחי ישראל מבוטחים כנגד אבדן כושר עבודה. התביעה יכולה להינתן כנגד מקרה של נכות כללית בעקבות תאונה (תאונת עבודה או תאונת דרכים במסגרת העבודה), או מחלה. את התביעה מגישים באמצעות המסמכים הנדרשים, ולאחר בדיקה של ועדה רפואית, נקבע גובה האבדן, ובהתאם, גובה הקצבה שתינתן מהביטוח הלאומי עבור הנפגע. אגב, גובה בקצבה אינו מתחשב בגבוה המשכורת לפני הפגיעה, התשלום שווה לכל מקבלי הקצבה.

הפרוצדורה מול הוועדה הרפואית והגשת כל הטפסים הינה הליך לא פשוט, בלשון המעטה, מומלץ להיעזר בעורך דין מקצועי, אשר יכול לקדם את הגשת ההליך באופן המקצועי ביותר.

תביעות אבדן כושר עבודה – מול המעסיק

חשוב להבין, חובה על כל מעסיק לבטח את עובדיו בביטוח כלשהו, כלומר קרן פנסיה או ביטוח מנהלים. על עובד אשר אינו מבוטח בחברת ביטוח חיצונית, להתייעץ עם עורך דין לתביעות אבדן כושר עבודה על מנת להבין מהן זכויותיו במקום עבודה, גם אם לא בוטח בחברה חיצונית. 

כמו כן, קריטי לבדוק האם הפגיעה אשר גרמה לאבדן כושר עבודה נובעת מהתרשלות במקום העבודה, מכיוון שבמקרה זה העובד רשאי לתבוע את המעביד בתביעה נזיקית עבור פגיעתו.

 

חשוב מאוד לקבל סיוע מקצועי של עורך דין לתביעות אבדן כושר עבודה, משום שמרביתנו לא מומחים ב"אותיות הקטנות", חשוב להבין את הנתונים לעומק, ובעיקר להימנע מטעויות בהמשך. במידה ואתם עומדים בפני ממצב של אבדן כושר עבודה, אנא פנו אלינו ונעשה כמיטב יכולתנו, לסייע לכם בנושא